Kaljaris - salos uostamiestis ir Sardinijos sostinė, iškilusi ant kalvos. Miesto pavadinimas Casteddu vietine sardų kalba reiškia pilį. Kaljarį finikiečiai įkūrė VII-VI a.pr.Kr.
Svarbiausios lankytinos vietos Kaljaryje:
Castello, istorinis senamiestis, kurio siaurutėmis gatvelėmis mėgsta klaidžioti miesto lankytojai. Nuo Bastione di San Remy apžvalgos aikštelės atsiveria miesto ir pakrantės panorama. Senamiestyje taip pat įsikūrę Arkivyskupo rūmai, Santa Maria katedra, čia stūkso du bokštai - Torre di San Pancrazio ir Torre dell'Elefante.
Romėnų amfiteatras, iškaltas tiesiog uoloje, mena romėnų laikus. II amžiuje statytame amfiteatre iki šių dienų rengiami koncertai.
Marina – tai Kaljario uosto rajonas, kuriame apstu parduotuvėlių ir kavinukių. Čia įsikūrusi miesto Rotušė. Besivaikantys romėnų palikimo turėtų užsukti į Šv. Eulalijos bažnyčios požemį, kuriame eksponuojamos romėnų statinių bei grindinio liekanos.
Pagrindinis miesto paplūdimys, Poetto, driekiasi apie 8 kilometrus ir yra žinomas dėl savo balto smėlio. Kaljario botanikos sodas yra vienas garsiausių Italijoje.
Costa Smeralda, arba Smaragdinė pakrantė - šią Sardinijos salos pakrantę skalaujantis jūros vanduo iš tiesų yra smaragdo spalvos. Dar turėtume pridėti tas prabangias jachtas, išdidžiai plūduriuojančias vandenyje, ir pakrantės vilas, baltuojančias saulėkaitoje. Sardinijos Smaragdinė pakrantė traukia pasaulio turtuolius – čia ilsėtis atvyksta ir arabų šeichai, ir rusų oligarchai, ir kino žvaigždės.
Su Nuraxi - norintys susipažinti su mistiniais nuragais turėtų užsukti į šią archeologinę vietovę, esančią Baruminio apylinkėse, apie 60 km nuo salos sostinės Kaljario. Čia išlikęs ne tik paslaptingasis 19 m aukščio nuragas, bet ir aplink jį kadaise buvusi gyvenvietė. Su Nuraxi archeologinė vietovė yra įtraukta į Unesco kultūros paveldo sąrašą.
Sardinijos miniatiūrų parkas - netoli bene žymiausios archeologinės vietovės Sardinijos saloje, Su Nuraxi, įsikūręs miniatiūrų parkas Sardegna in Miniatura. Šiame miniatiūrų parke galima aplankyti visas žymiausias Sardinijos saloje esančias kultūrines, istorines ir gamtos įdomybes. Jei tingite vaikščioti pėsčiomis, galima sėsti į traukinuką ar laivelį.
Taroso archeologinė vietovė - Sardinijos vakaruose, netoli Oristano, esanti archeologinė Taroso (Tharros) vietovė - tai XII a.pr.Kr. iškilusio miesto liekanos. Tarosas klestėjo romėnų laikais. Jų palikimas - šventyklų, gatvių, pirčių, gyvenamųjų namų liekanos, tebesaugančios kadaise čia gyvenusių romėnų paslaptis.
Asinaros sala - Isola Asinara nusidriekusi Sardinijos šiaurės vakaruose, prie pat salos pakrantės. Daugiau nei 100 metų ši nedidelė negyvenama uolėta sala buvo izoliuota, kadangi čia buvo įsikūręs griežto režimo kalėjimas, skirtas didžiausiems Italijos nusikaltėliams, susijusiems su mafija ir teroru. Išvertus iš italų kalbos, Asinaros salos pavadinimas reiškia „apgyvendinta asilų“. Ir iš tikrųjų, svarbiausi šios salos gyventojai yra baltieji asiliukai. 1997 m. kalėjimas buvo uždarytas, o saloje įkurtas nacionalinis parkas, viliojantis gamtos mėgėjus.
Sardinijos etnografinis muziejus - Sardinijos etnografinis muziejus, Museo della Vita e delle Tradizioni Popolari Sarde, įsikūręs Nuoro mieste, ant Sant‘Onofrio kalvos. Šiame muziejuje eksponuojami tradiciniai sardų rūbai, papuošalai, muzikos instrumentai, kaukės ir kiti dalykai.
Kaukių muziejus - Mamoiada miestelyje Nuoro provincijoje įsikūręs Kaukių muziejus. Jame saugoma karnavalinių kaukių, kurias dėvi vadinamieji Mamuthones ir Issohadores, kolekcija. Šie karnavaliniai kostiumai tapo vienu iš Sardinijos simbolių. Mamoiada karnavalas yra viena įdomiausių tradicinių Sardinijos švenčių, kurios metu tarpusavyje „kovoja“ Mamuthones ir Issohadores, užkariautojai saracėnai ir vietiniai valstiečiai. Mamuthones paprastai dėvi juodą kaukę, pagamintą iš medžio, apsigaubia juodu avikailiu, o ant nugaros pasikabina keliolika nemažų skambalų. Tuo tarpu būtini Issohadores atributai – raudonos spalvos švarkas, aplink juosmenį surišta skara, varpeliai ir sa soha virvė, atmosfera 6vent4je labai u=krecianti..
Anghelu Ruju nekropolis - Anghelu Ruju, arba „raudonojo angelo“ nekropolis, kuriam jau per 5000 metų, stūkso netoli Algero miesto. Čia išlikę apie 40 požeminių kapaviečių, pramintų „raganų namais“ (Domus de Janas). Saloje iš viso priskaičiuojama per 2000 uolose iškirstų požeminių kapaviečių.
Madalenos archipelagas - Madalenos salos driekiasi ties Sardinijos šiaurine pakrante, Costa Smeralda. Šį salyną sudaro septynios didesnės salos, iš kurių didžiausias yra Maddalena, ir daugybė mažesnių. Visas jas supa krištolinis tiesiog peršviečiamas švarus jūros vanduo. Vienas įspūdingiausių – tai rožinis paplūdimys, Spiaggia Rosa, esantis Budelli saloje. Rožine spalva pakrantės smėlį čia nudažė smulkio kriauklelių dalelytės.
Su Gorroppu tarpeklis - Sardinijos pietrytinėje dalyje, Ogliastra regione, esantis tarpeklis yra giliausias saloje ir vienas giliausių Europoje. 13 km besidriekiančio tarpeklio uolos šauna į 420 m aukštį. Nuo seno paplitęs posakis, kad Ogliastra yra stebuklingas kraštas: esą visi, kurie čia yra vaikščioję, sulauks ilgo amžiaus.
Algeras (Alghero) - Algero senamiestyje apstu istorinių pastatų, liudijančių šio miesto ryšį su katalonų kultūra. Senamiestį supa istorinės gynybinės sienos ir puošia katalonų gotikos stiliaus Santa Maria katedra (XVI a.). Algeras įsikūręs Sardinijos šiaurės vakarinėje pakrantėje. Netoliese yra žymioji Neptūno grota – viena labiausiai turistų pamėgtų lankytinų vietų Sardinijoje.
Santu Antine nuragis - netoli Toralbos miestelio stūkso dar vienas įspūdingas nuragis – Santu Antine. Vietiniai šį mistišką kūgio formos statinį praminė „Karaliaus namais“. Šį archeologinį kompleksą sudaro ant kalvos stovintis centrinis nuragis, kurį supa trys bokšteliai, sujungti masyvia siena.
Dėl kelionės :+37065932636 keliones@laprela.lt