Susisiekite
+370 659 11115 arba +370 659 32636
Klauskite
info@laprela.lt
Naujienlaiškio prenumerata
Rekomenduojame

KELIONĖS DOKUMENTAI


Svarbu
. Prieš vykstant į konkrečią ne Europos sandraugos užsienio šalį būtina papildomai pasitikrinti konsulinėje svetainėje.

Valstybių, į kurias Lietuvos Respublikos piliečiai gali vykti be vizų, sąrašas, kurį verta pasitikrinti dėl naujausios info perskambinat į URM konsulinį skyrių +370 5 236 2400 (darbo laiku):

1. Airija;
2. Albanija;
3. Andora;
4.Argentina;
5. Armėnija (tik diplomatinių pasų savininkams);
6. Australija Lietuvos Respublikos piliečiai, vykstantys į Australiją turistiniais ar verslo tikslais ne ilgesniam kaip 90 dienų laikotarpiui, privalo turėti elektroninį leidimą įvažiuoti į šalį (eVisitor). Informacija apie leidimo gavimo tvarką pateikiama interneto svetainėje www.immi.gov.au
7. Austrija;
8. Belgija;
9. Belizas;
10. Bolivija;
11. Bosnija ir Hercegovina;
12. Brazilija;
13. Bulgarija;
14. Čekija;
15. Čilė;
16. Danija;
17. Dominikos Respublika Lietuvos Respublikos piliečiai į Dominikos Respubliką gali vykti tik su turistine kortele. Dėl turistinės kortelės galima kreiptis į Dominikos Respublikos generalinį konsulatą Vilniuje;
18. Ekvadoras;
19. Estija;
20. Filipinai Lietuvos Respublikos piliečiai į Filipinus vyksta be vizų ne ilgesniam kaip 21 dienos laikotarpiui;
21. Graikija;
22. Gruzija;
23. Gvatemala;
24. Hondūras;
25. Islandija;
26. Ispanija;
27. Italija;
28. Izraelis Izraelio užsienio reikalų ministerija paskelbė naujus reikalavimus visiems vykstantiems į Izraelį užsienio valstybių piliečiams. Užsienio valstybių piliečiams, nepriklausomai nuo to, ar jiems reikia Izraelio vizų, ar ne, taikomi šie reikalavimai:

užsienio valstybės piliečio pasas turi galioti mažiausiai 6 mėnesius nuo atvykimo į Izraelį datos;
užsienio valstybės pilietis privalo turėti kelionės bilietus ten ir atgal;
Izraelyje dirbantys užsieniečiai, norintys pakviesti į svečius savo giminaičius, dėl jų apsilankymo turi iš anksto kreiptis į Izraelio vidaus reikalų ministeriją;
užsieniečiai, išsiųsti iš Izraelio, nelegaliai gyvenę, neįleisti į šalį bei asmenys, ilgą laiką legaliai dirbę šalyje ir norintys grįžti į Izraelį nepraėjus vieneriems metams nuo paskutinio apsilankymo, prieš atvykdami į Izraelį turi pasitikrinti savo statusą. Statusą galima pasitikrinti Izraelio diplomatinėse atstovybėse arba Izraelio vidaus reikalų ministerijoje.

29. Japonija;
30. JAV (išlygos); Lietuvos Respublikos piliečiams, vykstantiems į JAV turistiniais ar verslo tikslais ne ilgesniam kaip 90 dienų laikotarpiui, reikia turėti tik biometrinį pasą ir elektroninį leidimą keliauti į JAV. Biometriniai pasai Lietuvoje išduodami nuo 2006 m. rugpjūčio 28 d.
Elektroninį leidimą keliauti išduoda elektroninė leidimų keliauti sistema (ESTA). Norint pasinaudoti kelionių supaprastinimo programa, reikia apsilankyti interneto svetainėje adresu https://esta.cbp.dhs.gov ir užsiregistruoti joje. Svetainėje pateiktą anketą patartina pildyti ne vėliau kaip likus dviem savaitėms iki kelionės pradžios. Šiuo metu konsulinis mokestis už naudojimąsi ESTA programa ir už leidimo suteikimą neimamas.
Atsakymas į užpildytą ESTA prašymo anketą dėl leidimo vykti į JAV turėtų būti pateikiamas iš karto, tačiau tam tikrais atvejais duomenų apdorojimas gali užtrukti iki 72 val. Esant teigiamam atsakymui, leidimas keliauti į JAV galios 2 metus. Tiesa, jeigu piliečio paso galiojimo laikas yra trumpesnis nei 2 metai, ESTA leidimas atitinkamai galios trumpiau. Esant neigiamam atsakymui, piliečiams rekomenduojama kreiptis į JAV ambasadas ar konsulatus dėl vizos (daugiau informacijos apie prašymus vizai gauti galite rasti čia interneto svetainėje adresu www.travel.state.gov).
Asmenys, šiuo metu turintys galiojančias JAV vizas (net ir pasuose, kurie buvo išduoti iki 2006 m. rugpjūčio 28 d.), gali ir toliau vykti į JAV be ESTA leidimo.
Asmenims, Jungtinėse Valstijose ketinantiems mokytis ar dirbti, kaip ir anksčiau, reikia kreiptis dėl vizų.
Vaikams, nepriklausomai nuo jų amžiaus, taip pat reikia gauti ESTA leidimą.
31. Jungtinė Karalystė ir jai pavaldžios teritorijos – Angilija, Bermuda, Britų Antarktinės sritys, Didžiosios Britanijos Mergelių salos, Gibraltaras, Montseratas; Kaimanų Salos; Terkso ir Kaikoso Salos;
32. Juodkalnija;
33. Kanada Kanados vizos nereikia tiems Lietuvos Respublikos piliečiams, kurie į Kanadą vyksta turistiniais tikslais ne ilgesniam kaip 180 dienų laikotarpiui ir turi biometrinį pasą. Biometriniai pasai Lietuvoje išduodami nuo 2006 m. rugpjūčio 28 d., jie turi papildomą elektroninę laikmeną su biometriniais paso turėtojo duomenimis.
Nuo 2009 m. sausio 1 d. Lietuvos Respublikos piliečiai, neturintys biometrinių pasų, privalo gauti Kanados vizą.
Kanados vizos taip pat reikia Lietuvos Respublikos piliečiams, vykstantiems į Kanadą ilgesniam kaip 180 d. laikotarpiui, vykstantiems studijuoti arba darbo tikslais. Nuo 2011 m. sausio 1 d. į Kanadą bus įleidžiami tik tie Lietuvos Respublikos piliečiai, kurie turės biometrinius pasus.
34. Kinija (tik diplomatinių ir tarnybinių pasų savininkams);
35. Kinijos Liaudies Respublikos Honkongo specialusis administracinis regionas;
36. Kinijos Liaudies Respublikos Makao specialusis administracinis regionas;
37. Kipras;
38. Kolumbija;
39. Pietų Korėja;
40. Kosta Rika;
41. Kroatija;
42. Kuba Lietuvos Respublikos piliečiai turistiniais tikslais į Kubą gali vykti tik su turistine kortele. Detalesnę informaciją apie Kubos turistinės kortelės gavimo tvarką galima rasti Kubos ambasados Suomijoje interneto svetainėje.
43. Latvija;
44. Lenkija;
45. Lichtenšteinas;
46. Liuksemburgas;
47. Makedonija;
48. Malaizija;
49. Malta;
50. Marokas;
51. Mauricijus;
52. Meksika;
53. Moldova;
54. Monakas;
55. Naujoji Zelandija;
56. Nikaragva;
57. Nyderlandai;
58. Norvegija;
59. Panama;
60. Paragvajus;
61. Peru;
62. Portugalija;
63. Prancūzija;
64. Rumunija;
65. Rusija (tik diplomatinių pasų savininkams);
66. Salvadoras;
67. San Marinas;
68. Seišeliai;
69. Sent Lusija (tik diplomatinių pasų savininkams);
70. Serbija;
71. Singapūras;
72. Slovakija;
73. Slovėnija;
74. Suomija;
75. Svazilandas;
76. Švedija;
77. Šveicarija;
78. Nepripažintas teritorinis darinys Taivanas Lietuvos Respublikos piliečiai į Taivaną vyksta be vizų ne ilgesniam kaip 30 dienų laikotarpiui.
79. Trinidadas ir Tobagas Lietuvos Respublikos piliečiai į Trinidadą ir Tobagą vyksta be vizų ne ilgesniam kaip 1 mėnesio laikotarpiui.
80.Tunisas Lietuvos Respublikos piliečiai į Tunisą vykti be vizų gali tik su organizuota turistų grupe.
81. Turkija (tik diplomatinių ir tarnybinių pasų savininkams);
82. Ukraina;
83. Urugvajus;
84. Vatikanas;
85. Venesuela Į Venesuelą be vizų ne ilgesniam kaip 90 dienų laikotarpiui gali vykti: Lietuvos Respublikos piliečiai, vykstantys turistiniais tikslais, užpildę turistinę DEX-2 kortelę; Lietuvos Respublikos diplomatinių bei tarnybinių pasų savininkai. Detalesnę informaciją apie turistines DEX-2 korteles galite rasti Venesuelos ambasados Suomijoje interneto svetainėje.
86. Vengrija;
87. Vokietija.