Susisiekite
+370 659 11115 arba +370 659 32636
Klauskite
info@laprela.lt
Naujienlaiškio prenumerata
Rekomenduojame

Palermas –  labiausiai lankomas salos miestų- tai yra sostinė. Žymiausia Palermo lankytina vieta - Kapucinų vienuolynas. Šiame XVII a. vienuolyne iki XIX a. pabaigos buvo mumifikuojami vienuolių palaikai. Katakombose išlikę apie 8000 žmonių palaikų. Lankytojus pasitinka itin tikroviškos mumijos.Nemanau,kad reikia ten lankytis ir sugaišti 3 val.užtenka žinoti,kat tos paveldas  Palerme yra.  Palermas iki šiol visame pasaulyje garsėja sultingais apelsinais ir citrinomis. Nors dabar šių vaisių minėtame mieste užauginama kur kas mažiau, bet kokybei nėra lygių. Svečiuojantis Palermo mieste, būtinai aplankykite Katedrą, San Giovanni degli Eremiti, La Martorana ir San Cataldo bažnyčias, operą, teatrą. Išvysite tikrai išskirtinio grožio pastatus. Niekur kitur Palerme arabiška praeitis nėra tokia akivaizdi, kaip viduramžius menančiame kasbos stiliaus turguje apgriuvusiame Loggia rajone. Kadaise amatininkų mėgtoje vietoje šurmuliuoja prekiautojai, pirkėjai ir kišenvagiai. Aplinkinės alėjos vadinamos įvairių amatų pavadinimais – sidabrakalių, dažytojų, raktų gamintojų. Judriame turguje, didžiausiame Palerme, siūlomos tradicinės prekės – nuo kasdienių reikmenų iki šviežių daržovių, žuvies ir vaisių. Visos parduodamos žuvys  guli tiesiai ant prekystalių, nubarstytų storu ledu. Ledas tirpsta, varva upeliais gatvėmis ir šaligatviais. Rekomenduojame pasivaikščioti ir po naktinį Palermą bei pasinerti į naktinio gyvenimo linksmybes miesto centre.

Taormina - poilsiautojų ir kelionių mėgėjų pamėgtas kurortas Sicilijoje prie Jonijos jūros. Kurortą iš 2-jų dalių: istorinis miesto centras ir kurortinė zona pajūryje. Miestelis yra įsikūręs ant kalvos, kur link paplūdimio reikia leistis specialiomis kabinomis. Tai kuria unikalią miesto aplinką. Nors kurortas yra nedidelis, bet čia gausu restoranų, kavinių, klubų, barų. Galėsite atsigaivinti ir numalšinti alkį. Aplankykite viduramžių pilį, antikinio teatro griuvėsius bei Taorminos sodus, kuriuose auginami egzotiniai augalai.


Eolijos ir Lipario salos. Vulkaninės kilmės salynas į šiaurę nuo Sicilijos. Jį sudaro Alikudis, Filikudis, Salina, Liparis, Vulkanas, Panarėja, Basiluzzo, Strombolis ir Strombolicchio salos. Visos, išskyrus mažytes Strombolikjo ir Baziluco saleles, gyvenamos. Tik Strombolyje šiuo metu yra aktyvus ugnikalnis, kiti užgesę arba snaudžiantys.

Čefalu, nors ir mažas, turi ką pasiūlyti svečiams – nėra abejingų jo smėlėtiems paplūdimiams, vingiuotoms gatvelėmis, pilnoms įvairiausių parduotuvių, puikiems restoranams, kuriuose ruošiama itin šviežia žuvis ir, žinoma, įstabiajai normanų laikų katedrai Duomo di Cefalù. Labai įdomi viduramžių skalbykla , kurioje naudojamas natūraliai atitekančio šaltinio vanduo, ir XIV a. valdovo rezidencija , kurioje dabar eksponuojami meno kūriniai. Nemažas iššūkis nusileisti nuo La Rocca uolos , tačiau, be jokios abejonės, jis privalomas, nes kai nusileisite, prieš jūsų akis atsivers žodžiais neapsakomo grožio vaizdas.


Katanija (Catania) įsikūrusi salos rytinėje pakrantėje, prie Jonijos jūros, netoli Etnos ugnikalnio. Ne kartą miestas buvo smarkiai apgriautas per ugnikalnio išsiveržimus ir žemės drebėjimus.Niūrokas miestas. Katanijoje galite aplankyti išlikusį Romėnų teatrą (Teatro Romano), kuris pastatytas iš lavos vietoje anksčiau buvusio graikų teatro. Katanijos miesto simbolis – Fontana dell‘Elefante fontanas, šalia kurio būtinai turite pasidaryti nuotrauką. Garsus žuvų ir maisto produktų turgus yra vos virš Piazza del Duomo ir yra žinoma, kad čia yra parduodama geriausia žuvis Sicilijoje.

Sirakūzai nuo seno garsėjo kaip vienas gražiausių senovės miestų. Čia išlikę V a. pr. Kr. statyto graikų teatro griuvėsiai, kur įrengtos 67 eilės žiūrovams. Antikinio miesto griuvėsiuose galite rasti Apolono ir Dzeuso šventyklas, romėnų amfiteatrą. Pats Sirakūzų senamiestis įsikūręs Ortigijos pusiasalyje ir yra saugomas UNESCO.

Etnos ugnikalnis – vienas didžiausių pasaulyje dar veikiančių ugnikalnių, aukščiausias Europoje ugnikalnis (3320 m). Etna verda rytinėje Sicilijos dalyje, netoli Katanijos miesto. Norint apžiūrėti ugnikalnį iš arčiau, galima leistis į kelionę traukiniu aplink Etną, kuris kursuoja tarp Katanijos ir Ripostos. Romėnai tikėjo, kad Etnos kalne yra ugnies dievo Vulkano kalvė. Etnos apylinkės yra paskelbtos draustiniu. Atvykstantiems turistams siūlomi du turistiniai žygiai į Etnos kalną: Pietinės pusės – Nicolosi, prasidedančius nuo Rifugio Sapienza aikštės (15 minučių kelio nuo Katanijos), žygis trunka apie penkias valandas ir yra vidutinio sudėtingumo. Žygio metu aplankomas Bove slėnis ir apžiūrimi viršūnių krateriai. Šiaurinės pusės – Linguaglossa žygis prasideda nuo Piano Provenzana aikštės (20 minučių kelio nuo greitkelio Fiumefreddo išvažiavimo – A18 Katanija-Mesina). Šis žygis ekstremalesnis, skirtas labiau įgudusiems turistinių žygių mėgėjams. Tingesni keliautojai gali pakilti į Etną keltuvu ir nuo ten tęsti išvyką autobusais. Žiemą čia net galima slidinėti, įrengti puikūs keltuvai. Ar norėtumėt paslidinėti ant ugnikalnio? Prieš planuodami kelionę į Etną visuomet pasidomėkite ugnikalnio aktyvumu, nes tai vienas aktyviausių ugnikalnių pasaulyje.



Pelagų salos. Vulkaninės kilmės salynas tarp Maltos, Tuniso ir Sicilijos. Salos priklauso Italijai, jos yra piečiausia Italijos dalis. 2002 m. salyne įsteigtas rezervatas vėžliams Caretta caretta saugoti. Paplūdimiai Lampeduzos ir Linozos salose yra vienintelės vietos Italijoje, kur šie balų vėžliai deda kiaušinius.

Noto miestelis garsėja baroko architektūra, o nuo 2002 m. jis įrašytas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą kaip vėlyvojo baroko miestų idealus pavyzdys. Miestelis ypatingai garsėja didžiule katedra ir Palazzo Ducezio rūmais, kuriuose šiandien įsikūrusi miestelio savivaldybė. Leidžiantis saulei statiniai nusidažo švelnia medaus spalva dėl ypatingų medžiagų, naudotų statybos metu.

Raguza (Ragusa) – dailus barokinis miestas Sicilijos pietinėje dalyje. Miestas padalintas į dvi dalis: Ragusa Superiore ir Ragusa Ibla (siauručių gatvelių raizgalynė). Ragūza priklauso Notos slėniui (Val ni Noto), kuris saugomas UNESCO. Neaplenkite jo.

 Baltojo kyšulio (Capo Bianco) uolos tarp Agridžento (Agrigento) ir Šakos (Sciacca) stačiai kyla iš jūros ir formuoja stulbinamą pakrantę, kurią skalauja žalsvai melsva jūra. Eraklea Minomos (Eraclea Minoma ) – senovės graikų miesto – griuvėsiai dunkso nuostabioje vietoje, ant nuošalios virš jūros iškilusios kalvos šlaito. Kalvos papėdėje pakrantė išplatėja ir tampa ilgu baltu Baltojo kyšulio (Capo Bianco) paplūdimiu, kurį karūnuoja tyliai ošiantis pušynas. Artėdami link Eraklea Minomos griuvėsių žavėsitės baltomis vėjo suformuotomis klintmolio (molio ir kalkakmenio mišinio, išvalyto erozijos) kopomis.

Šiklis (Scicli). Visai nedidelis jaukus miestelis, esantis Sicilijos pietryčiuose, žavi savo paveldu, nuostabia baroko architektūra, išraiškingomis dekoracijomis puoštais pastatais, bažnyčiomis… Įtrauktas į UNESCO paveldą Scicli miestas įsikūręs itin vaizdingoje vietoje ir tikrai turi ką parodyti čia atvykusiems. Pagrindinė miestelio San Matteo bažnyčia stūkso aukštumoje ir atveria nuostabius panoraminius vaizdus į Scicli miestelio slėnius. Ypač naktį – vaizdas pasakiškas. Miesto širdimi laikoma Piazza Italia aikštė, kurioje stovi nuostabūs pastatai, o pėsčiųjų gatvėje, vedančioje link centro, yra suolelių, kur galima stabtelėti, pajusti baroko dvelksmą… Maloniam pasivaikščiojimui ar trumpai gėrimų pertraukėlei puikiai tinka pėsčiųjų alėja Via Penna. Labiausiai žavintis baroko stiliaus pastatas yra Palazzo Beneventano rūmai. Viena seniausių Scicli miestelio sričių yra Chiafura. Ši vieta nusėta urvinių būstų, keli buvo restauruoti. Apsilankant šioje vietoje, galima įsivaizduoti, kokiomis sąlygomis anksčiau gyveno urviniai žmonės.

Šventyklų slėnis. Būnant Sicilijoje, būtina aplankyti vieną įdomiausių vietų pietinėje Sicilijos pakrantėje – tai Šventyklų slėnį (Valle dei Templi). Jis yra netoli graikų įkurto miesto Agridžento (Agrigento). Čia rasite išlikusius 8 šventyklų griuvėsius. Tuo metu šventyklos buvo statomos iš tufo, o jas vienijantis bruožas – orientacija rytų kryptimi, tam, kad tekanti saulė apšviestų jas puošiančias skulptūras. Tad geriausiai ten patekti rytmetį, kad būtų galima pamatyti tikrąjį jų grožį.



Marsala – tai pakrantės miestas, įsikūręs Trapani provincijoje, vakarinėje Sicilijos dalyje, Italijoje. Marsala garsėja senovės architektūros palikimu, keletu puikių parodų Archeologijos muziejuje ir, žinoma, Marsala vynais. Tai daugelio į Italiją atvykstančių turistų mėgiama poilsio vieta, kadangi čia yra gerų viešbučių ir puikiai išvystyta viešojo transporto sistema, užtikrinanti sklandų susisiekimą su lankytinais objektais Sicilijoje. Marsala traukia savo aikšte, vadinama Piazza della Repubblica arba Piazza Loggia, įsikūrusia miesto širdyje, priešais katedrą. Ši aikštė yra jauki vieta pasivaikščiojimui ar atsigaivinimui kavinėje. Įspūdį palieka ir Garibaldi vartai, išpuošti pasakiškomis liūtų galvomis. Pasakojama, kad pro šiuos vartus Garibaldis į miestelį vedė savo vyrus.

Druskos kelias. Trapani provincijoje, netoli Paceso, driekiasi druskos laukai, kuriuos tikrai verta pamatyti. Šis gamtos rezervatas – tai didžiuliai laukai, kuriuose pūpso druskos krūvelės. Kadangi vyrauja tinkamas klimatas (seklios pakrantės ir karštis), tai druską išgauti šioje vietoje yra nesunku. Pats gavybos procesas atrodo taip: druskingas jūros vanduo suleidžiamas į tam tikrus baseinėlius, kuriuose išgaravęs vanduo palieka baltus druskos klodus. Į tą patį druskų kraštovaizdį įsilieja ir spalvingi vėjo malūnai, kurių pagalba yra pumpuojamas vanduo į baseinėlius. Būtinai užsukite į Druskos muziejų, kuris pasakoja apie druskos išgavimo amatą ir tam naudotas priemones.

Erice. Ant uolos viršūnės 750 m aukštyje stūkso senasis Erice miestelis, kadaise buvusi Veneros kulto vieta. Tai viduramžius menantis Sicilijos miestelis su normanų stiliaus bažnyčiomis, vienuolynais bei akmenimis grįstomis gatvelėmis.

 

Dėl kelionės: +37065932636 , keliones@laprela.lt