Susisiekite
+370 659 11115 arba +370 659 32636
Klauskite
info@laprela.lt
Naujienlaiškio prenumerata
Rekomenduojame

Dažniausiai užduodami klausimai

1. Kur kreiptis?

Kauno oro uoste dėl prekių gabenimo ir leidžiamų tų prekių kiekių kreiptis į muitinės darbuotojus: +370 37 399 168.

Dėl vaikų kelionių, kelionės dokumentų ir pan. kreiptis į Valstybės sienos apsaugos pareigūnus: +370 37 399 319.

Dėl informacijos apie aviakompanijų "Ryanair", "airBaltic" ir "IrAero" skrydžius, bilietų kainas, skrydžio datos keitimą, keleivio vardo keitimą ir pan. kreiptis į antžeminio aptarnavimo kompanijos UAB „Litcargus" bilietų kasas: +370 37 750 195, +370 37 750 196, tix.kun@litcargus.lt Visais kitais klausimais kreiptis į Kauno oro uosto informacijos centrą: +370 37 399 307, info@kun.lt,Vilniuje galima teirautis Vilniaus oro uosto tel +370 (5) 230 66 66

2. Kokie dokumentai reikalingi vaikui keliaujant į užsienį?

Aviakompanija „Ryanair" neperveža vaikų, jaunesnių nei 16 metų, be lydinčio asmens. Vyresni nei 16 metų, gali skristi tik turėdami vieno iš tėvų pas notarą patvirtintą sutikimą (sutikimas privalomas tik skrendantiems į ne Šengeno šalis).

Svarbu žinoti, kad vaiko gimimo liudijimas nėra asmens tapatybės dokumentas. Siekiant išvengti nesklandumų prieš keliaujant į užsienį su vaiku patartina kreiptis į Valstybės sienos apsaugos tarnybą. Kauno oro uoste šios tarnybos pareigūnams galite paskambinti telefonu +370 37 399 319,Vilniuje- +370 (5) 230 66 66

3. Ar skrendant į užsienį pakanka turėti asmens tapatybės kortelę?

Valstybės sienos apsaugos tarnybos internetinėje svetainėje nurodoma, kad keleiviams vykstantiems į daugumą Europos šalių (išskyrus Turkiją), užtenka turėti asmens tapatybės kortelę. Daugiau informacijos rasite Valstybės sienos apsaugos tarnybos svetainėje.

Keleiviai vykstantys į ne Šengeno erdvės šalis turės pateikti galiojantį pasą ir vizą (jeigu reikia), priklausomai nuo šalies, į kurią vykstama. Į Rytų Europą ir Aziją (pvz., Rusiją, Tadžikistaną,Kiniją) keliaujantys keleiviai paprastai turi turėti galiojančią vizą, išduotą iki išvykimo.

4. Kiek galima vežtis alkoholio, cigarečių?

Keliaujant Europos Sąjungoje perkamų ar išvežamų daiktų kiekiai neribojami, jei tie daiktai skiriami asmeniniam naudojimui. Kiekviena šalis gali nustatyti skirtingus asmeniniam vartojimui skirtų tabako ir alkoholinių gėrimų kiekius. Vežantis daugiau gali tekti pasirūpinti dokumentais, įrodančiais, kad jūsų prekės skirtos asmeniniam vartojimui. Dėmesio: Airija, Vokietija ir Jungtinė Karalystė 2004 m. į Europos Sąjungą įstojusioms šalims yra nustačiusios cigarečių ir kai kurių kitų tabako produktų apribojimus.

Alkoholiniai gėrimai registruotame bagaže gali būti vežami ne didesnėse nei 5 l lengvai identifikuojamose gamyklinėse talpose.

Dėl išsamesnės informacijos apie alkoholio bei tabako gaminių gabenimą kreipkitės į Kauno oro uosto muitinės pareigūnus tel.: +370 37 399 151; +370 37 399 168 arba skaitykite Lietuvos muitinės internetinėje svetainėje nurodomą informaciją.

5.Kas yra paskutinė minutė? Kaip galima nusipirkti kelionę pigiau?

Kelionę galite nusipirkti pigiau pasinaudoję kelionių organizatorių skelbiamomis akcijomis – išankstinio pirkimo nuolaidos, specialūs pasiūlymai, paskutinės minutės pasiūlymai. Žmonėms, kurie savo atostogas planuoja iš anksto, bei pageidauja tam tikro viešbučio, siūlome naudotis išankstinio pirkimo nuolaidomis. Akcijos metu kelionių paketai būna pigesni net iki 30 proc. Kas nespėjo pasinaudoti išankstinio pirkimo nuolaidos, tačiau vis tiek linkę planuoti savo atostogas, siūlome specialius pasiūlymus, kuriuos organizatoriai pateikia likus 2-4 savaitėm iki išvykimo. Nuolaidos specialiose pasiūlymuose siekia iki 20-25 proc. Žmonėms, kurie į kelionę gali vykti bet kada, kuriems nesvarbu į kurią šalį vykti, siūlo laukti paskutinės minutės pasiūlymų, kurie pateikiami likus dienai ar net kelioms valandoms iki skrydžio. Kokios bus paskutinės minutės kainos ir ar išvis bus paskutinės minutės pasiūlymas, priklauso nuo to, kiek lėktuve yra likę vietų. Pasinaudoję paskutinės minutės pasiūlymais, galite sutaupyti net iki 60-70 proc. standartinės kelionės kainos

6.Kokios kelionės dokumentus aš gausiu užsisakęs kelionę ir kur man juos dėti?

Užsisakius kelionę autobusu, tarp kelionės agentūros ir kliento yra pasirašoma turizmo paslaugų teikimo sutartis, kuri yra pagrindinis dokumentas reikalingas vykstant į kelionę. Užsisakius kelionę lėktuvu, taip pat pasirašoma paslaugų teikimo sutartis, tačiau kelionių agentūroje arba orouoste prieš išvykstant į kelionę pas organizatoriaus atstovą reikia pasiimti lėktuvo bilietus ir viešbučio "vaučerius". Lėktuvo bilietas kiekvienam keleiviui yra atspausdintas ant atskiro lapo ir jis bus reikalingas tiek skrendant į priekį, tiek atgal, todėl jį reikia saugoti. Viešbučio „vaučeriai" bus trys. Vienas lieka jums, antras reikalingas atvykus į viešbutį, o trečią reikia atiduoti atstovui, kuris jus pasitiks orouoste.