Susisiekite
+370 659 11115 arba +370 659 32636
Klauskite
info@laprela.lt
Naujienlaiškio prenumerata
Rekomenduojame

KELIONĖS DRAUDIMAS

KUR KELIONIŲ DRAUDIMAS GALIOJA?

Jei kelionės draudimo polisą įsigijote Lietuvoje, draudimas galioja tik už Lietuvos Respublikos ribų. Draudžiantis galima pasirinkti draudimo apsaugos galiojimo teritoriją, pvz., Rytų Europą, Baltarusiją, visą pasaulį ar kt. Kelionių draudimas dažniausiai išduodamas atskirai kelionei, bet dažnai keliaujantiems jis gali būti išduodamas ilgesniam laikotarpiui.

Šis draudimas negalioja vadinamuosiuose "karštuose taškuose", kur vyksta politiniai neramumai ar siaučia gamtos stichijos, todėl prieš vykstant į valstybes, kurios priskirtinos prie nesaugių, rekomenduojama pasidomėti informacija užsienio reikalų ministerijų svetainėse ar pasitarti su draudimo specialistais.

Draudimo kompanijos draudžiančios kelionei: GJENSIDIGE, BTA jau daugelį metų atsakingai atlieka savo darbą palengvindamos keliaujantiesiems įvairiose situacijose padėtį.

 

KELIONIŲ DRAUDIMAS, KREDITINĖ KORTELĖ SU DRAUDIMU AR EUROPOS SVEIKATOS DRAUDIMO KORTELĖ?

Europos sveikatos draudimo kortelė (ESDK), išduodama ligonių kasose, gali tik iš dalies padengti patirtas medicinos išlaidas. Jos veiklos apimtis yra mažesnė. Kaip ir Lietuvoje, atsitikus nelaimei būtinoji medicininė pagalba suteikiama nemokamai, bet už visas papildomas sveikatos priežiūros paslaugas gali tekti mokėti patiems. Privačios sveikatos priežiūros paslaugos yra nekompensuojamos. Todėl, net turint ESDK, rekomenduojama įsigyti medicininių išlaidų kelionėje į užsienį draudimą. ESDK neatlygina ir išlaidų, patirtų dėl bagažo praradimo/sugadinimo.

Jei turite kreditinę banko kortelę kartu su kelionių draudimu, prieš kelionę susisiekite su savo banku ir pasidomėkite jums galiojančiomis draudimo rūšimis. Svarbu žinoti, ar jums pakanka to draudimo, ypač jei ketinate užsiimti padidintos rizikos veikla. Draudimo kompanija nepadengs patirtų išlaidų, jei užsiėmėte į draudžiamųjų veiklų sąrašą įtraukta veikla. Išsamesnę informaciją, kuo skiriasi draudimas turint kreditinę kortelę ir kelionių draudimą, galite rasti čia.

 

KAIP IŠSIRINKTI?

Svarbiausia turėti visapusišką sveikatos draudimą. Didelė draudimo kaina ne visada reiškia, kad jūsų polisas geriau jus apsaugos. Atsižvelkite į tuos draudimo aspektus, kurie svarbūs jums. Jei turite širdies ligą ar sunkiai sergate, būtinai informuokite draudimo konsultantą. Ekstremalaus sporto mėgėjai bei slidininkai turėtų įsitikinti, ar draudimas numatytas už specifines traumas. Profesionalaus sporto šakų metu patiriamos traumos paprastai yra nekompensuojamos.

Įmokos dydis priklauso nuo:

– šalies, į kurią vykstate;

– kelionės trukmės bei tikslo;

– pasirinktų draudimo apsaugos sąlygų;

– jūsų amžiaus.

Didesni draudimo įkainiai taikomi rizikinga veikla užsiimantiems asmenims bei senyvo amžiaus žmonėms.

 

KELIONĖS DRAUDIMO RŪŠYS

Vykstančiųjų į užsienį medicininių išlaidų ir repatriacijos draudimas (būtina draudimo rūšis). Apsidraudus šiuo draudimu, atlyginamos apdraustojo asmens būtinos gydymo išlaidos dėl užsienyje netikėtai prasidėjusios ūminės ligos ar ten patirto nelaimingo atsitikimo. Pavyzdžiui, jei jums reikėtų būtino ambulatorinio gydymo, paskirtų vaistų, pervežimo iki artimiausios ligoninės ir panašiose situacijose.

Draudimas nuo nelaimingų atsitikimų. Šiuo draudimu apdraudžiamos mirties, neįgalumo, laikino neįgalumo ir kaulų lūžių rizikos. Tai reiškia, kad kelionėje susilaužius ranką, patyrus nudegimą ar smegenų sukrėtimą jums bus išmokėta draudimo sutartyje numatyta draudimo suma.

Bagažo draudimas. Apdraudžiami asmeninio pobūdžio daiktai, skirti kelionei. Draudimo išmoka mokama už atiduotą saugoti ir dingusį bagažą, priverstinius pirkinius, kai perduotas pervežti bagažas į vietą vėluoja, nuostolius dėl vagystės iš pastatytos ir užrakintos transporto priemonės. Atlyginama žala, jei bagažas dingsta ar apgadinamas dėl transporto priemonės avarijos, gaisro ar kitų gamtinių jėgų poveikio. Draudimo įmoka priklauso nuo draudimo sumos, t.y. bagažo vertės ir draudimo trukmės.

Asmens civilinės atsakomybės draudimas kelionės metu. Tai įstatymais numatyta civilinė atsakomybė, kai reikia atlyginti kitam asmeniui padarytą žalą asmens sveikatai arba turtui. Pavyzdžiui, jei skubėdami ar slidinėdami netyčia stumtelėsite kitą žmogų, dėl ko šis patirs traumą, arba važiuodamas dviračiu apgadinsite stovintį automobilį. Pagal galiojančius civilinės atsakomybės įstatymus jums bus pareikštas reikalavimas atlyginti žalą. Teismo procese draudžiamojo įvykio atveju draudikas atstovaus Jus, tad nereikės važinėti į užsienyje vykstančius teismo posėdžius ir mokėti už keliones, advokatų paslaugas bei priteistas išlaidas. Apsidraudus tėvams, draudimas galioja ir dėl nepilnamečių vaikų padarytos žalos.

Kelionės finansinių nuostolių draudimas. Jeigu Jums teks atšaukti kelionės užsakymą arba būsite priverstas staiga nutraukti kelionę dėl savo arba kartu keliaujančio asmens staigios ligos ar mirties, tuomet turėsite nemažai išlaidų. Tokiais atvejais bendrovė Jums atlygins kelionės atšaukimo ir papildomas grįžimo išlaidas nutraukus kelionę. Taip pat atlyginami nuostoliai, jei atsitinka eismo įvykis, vėluoja transportas ar įvyksta nusikalstama veikla, dėl kurios vėluojate išvykti į kelionę arba jungiamąjį reisą.

 

Ką daryti atsitikus draudžiamajam įvykiui?

Kreipkitės į artimiausią oficialią gydymo įstaigą ar gydytoją. Jeigu dėl susirgimo jums reikalingas stacionarinis gydymas, apie tai jūs pats ar su gydytojo pagalba nedelsdami informuokite draudimo kompanijos asistavimo partnerį užsienyje (telefonas ir adresas paprastai būna nurodyti draudimo liudijime ir atmintinėje apdraustajam), teikiantį klientams pagalbą ištisą parą.

Jeigu Jums tektų gydytis ambulatoriškai bei pirkti gydytojo išrašytus vaistus, pradines minimalias gydymo išlaidas pagal draudimo sutartyje numatytas sąlygas galite apmokėti patys, o sugrįžę iš kelionės pristatykite draudžiamąjį įvykį patvirtinančius dokumentus: sąskaitų originalus bei kvitus. Reikalaukite, kad dokumentuose gydytojas nurodytų diagnozę, gydymo datą ir atliktas paslaugas.

Jei Jus apiplėšė ar nukentėjote kitos nusikalstamos veiklos metu, būtinai išsaugokite policijos pranešimų originalus galimam ieškiniui pagrįsti.

 

 

Kelionių draudimo kainos:

Europos šalys:

Vykstančiųjų į užsienį medicininių išlaidų ir repatriacijos draudimas Europos šalyse (išskyrus Baltarusiją)  - draudimo suma 100.000EUR
          Trukmė            Įmoka
    4 dienos ir mažiau  - 4.34 Eur
    5 dienos - 4.63 Eur
    6 dienos - 4.92 Eur
    7 dienos - 5.79 Eur
    8 dienos - 6.67 Eur
    9 dienos - 7.24 Eur
    10 dienų - 7.82 Eur
    11 - 20 dienų - nuo 8.69 iki 14.77 Eur
    21 - 30 dienų - nuo 15.64 iki 22.01 Eur
    31 - 40 dienų - nuo 23.46 iki 32.73 Eur

Įmokų didinimo koeficientai , atsižvelgiant į rizikos grupę, taip pat įmokų nuolaidos pateikiami atskirai . Tikslių tarifų konkrečiam dienų skaičiui ar ilgesniam laikotarpiui, pateikus asmens dokumentą, teiraukitės agentūroje:+370 46 311795

 Draudimas vykstant į Rusiją:

Vykstančiųjų į užsienį medicininių išlaidų ir repatriacijos draudimas Rusijoje ir kt. Rytų Europos šalyse (išskyrus Baltarusiją) - draudimo suma 40.000EUR.
 
RYTŲ EUROPOS ŠALYS: Latvija, Estija, Bulgarija, Čekija, Slovakija, Slovėnija, Lenkija, Rumunija, Kroatija, Albanija, Makedonija, Vengrija, Serbija, Juodkalnija, NVS šalys

    4 dienos ir mažiau  - 3.20 Eur
    5 - 10 dienų - nuo 3.20 iki 5.20 Eur
    11 - 20 dienų - nuo 5.90 iki 9.50 Eur
    21 - 30 dienų - nuo10.00 iki 15.0 Eur

Įmokų didinimo koeficientai , atsižvelgiant į rizikos grupę, taip pat įmokų nuolaidos pateikiami atskirai. Tikslių tarifų konkrečiam dienų skaičiui teiraukitės agentūroje.

Lengvatiniai draudimo į Rusijos Federacinę Respubliką tarifai ( daugkartinėms verslo išvykoms - privati arba tarnybinė kelionė).

Draudimo suma 40.000 EUR.


Draudimo trukmė                                                                                                                Draudimo įmoka , Eur
Vieneri metai, kai viena išvyka trunka ne ilgiau kaip 30 dienų (išvykų skaičius neribotas).     37.00
6 mėnesiai, kai viena išvyka trunka ne ilgiau kaip 30 dienų (išvykų skaičius neribotas)     26.00
3 mėnesiai, kai viena išvyka trunka ne ilgiau kaip 30 dienų (išvykų skaičius neribotas)     18.25

 

Detaliau: +37046311795